Pojazdy elektryczne

Pojazd elektryczny

Pojazd elektryczny

A kiedy to się stanie, samochody elektryczne i ciężarówki przestaną być taką nowością, a także zaczną autentycznie przejmować kontrolę. Pojazdy, które działają na energii słonecznej lub wiatrowej, gdy tylko poczują się jak futurystyczne pragnienie. Teraz samochody elektryczne (EV), które można ładować przy użyciu odnawialnych zasobów, stają się coraz bardziej popularne. Wadą jest jednak to, że pojazdy elektryczne mają krótkie zasięgi, a także długi czas ładowania. W celu zmotywowania pojazdów elektrycznych liczne władze starają się zwiększyć liczbę stacji ładowania w swoich miastach. Jednak w celu znacznego zwiększenia liczb chcą początkowo dużego popytu. Ale kierowcy wahają się przed przejściem na EV, jeśli nie ma odpowiednich terminali zmieniających. To tradycyjny catch-22.

Jednym ze środków zaradczych, jak twierdzi grupa z Aristotle College of Thessaloniki w Grecji, a także University of Southampton w Wielkiej Brytanii, jest zintegrowanie korzyści płynących z pojazdów elektrycznych z korzyściami płynącymi z programów Mobility-on-Demand (MoD). Programy MoD zapewniają ludziom i małym zespołom dostęp do ciężarówek do wspólnego użytku, a także minimalizują niezależne posiadanie; zmniejsza to różnorodność samochodów podczas jazdy i zmniejsza korki, a także zanieczyszczenia. Sprawdź również monocykl elektryczny Jest ponadto o wiele bardziej wydajny, ponieważ pojazdy ekskluzywne, w przeciwieństwie do wspólnych, są często zaparkowane i nieużywane przez dłuższy czas.

Pojazdy elektryczne

W artykule w systemie Expert zespół zbadał wyzwania związane z optymalizacją związane z wyznaczaniem pojazdów elektrycznych klientom w systemach MoD. Ich opcją jest zbiór algorytmów, które wykorzystują metody systemu eksperckiego (AI) do pojazdy elektryczne skutecznego wyznaczania „zadań”, to znaczy żądań podróży klienta na ustalony czas z miejsc szczegółowych. Grupa zbliżyła się do wyzwania jako problemu maksymalnego przepływu i modelowała scenariusze z wykorzystaniem rzeczywistego zrzutu pojazdu, a także terminali odbiorczych, z których każdy miał faktycznie ustaloną różnorodność dostępnych pojazdów. Następnie opracowali algorytmy wykorzystujące programowanie mieszane liczb całkowitych (MIP), które pozwoliły im ustalić, w jaki sposób wyznaczono dostępne zadania EV; następnie zostały przekazane firmie MoD i wdrożone.

„To badanie łączy ze sobą tematy związane z transportem, monitorowaniem energii odnawialnej i systemem eksperckim” – wyjaśnia współautor Emmanouil S. Rigas z Aristotle University of Thessaloniki. „Staraliśmy się unikać zbyt wielu teoretycznych założeń przy projektowaniu problemu, a także przy tworzeniu algorytmów, więc wyniki będą miały zastosowanie w rzeczywistych wdrożeniach”.

Wykorzystując algorytmy do skutecznego wyznaczania zadań, zespół uważa, że ​​stosowanie pojazdów EV w schematach MoD jest obecnie o wiele bardziej opłacalne. Twierdzą, że skuteczność również z pewnością pomoże w popularyzacji pojazdów elektrycznych, czyniąc je wyjątkowo atrakcyjnymi dla konsumentów, którzy mogą wypróbować je w systemach MoD przed ich uzyskaniem. Dla Rigasa ważne jest, aby jego praca miała pozytywny wpływ na społeczeństwo i atmosferę. „Biorąc pod uwagę pojazdy elektryczne  poważny problem globalnego ocieplenia, nawet możliwość otrzymania niewielkiej zapłaty w celu pokonania tej bariery dała nam inspirację do inwestowania przez wiele lat w badanie tego tematu i rozwijanie usług”, mówi.

  1. W centrum 2007 roku Shai Agassi, multimilioner aplikacji, który stał się właścicielem firmy ekologicznej, zastanawiał się, jak sprawić, pojazdy elektryczne dla dorosłych  by pojazd elektryczny był ekonomiczny w stosunku do standardowego Joe. Następnie pojazd w pełni elektryczny – w przeciwieństwie do krzyżówek mieszanych z benzyną elektryczną, takich jak Toyota Prius – był powszechnie wyśmiewany jako nierozsądny.
  2. EV1 General Motor pojawiło się w 1996 roku, a mimo kultowych zwolenników firma przestała go produkować po 3 latach, mówiąc, że program nie odniósł sukcesu. Najbardziej wyrafinowany pojazd elektryczny, Tesla Roadster, miał zostać wydany; na pewno odbyłby podróż około 200 mil na całkowicie naładowanym akumulatorze, ale przy 109 000 USD gładkie samochody byłyby dostępne tylko dla zamożnych; firma podaje, że około 1200 samochodów jeździ po drogach.
  3. Bardziej przystępne cenowo samochody, w tym czasie głównie na etapie planowania, pojazdy elektryczne dla dorosłych  z pewnością byłyby wyposażone w akumulatory o średniej pojemności od 40 do 100 mil na opłatę. Ograniczenia mocy zrodziły nawet zupełnie nowe wyrażenie – „niepokój tablicowy”, strach przed utknięciem w martwej baterii mil od miejsca docelowego. Sprawdź więcej informacji tutaj!
  4.  ZAWARTOŚĆ TOWARZYSZĄCA Fatality of EV-1 Po tym, podczas podróży zwiadowczej do fabryki Tesli w północnej Kalifornii, Agassi miał objawienie: „Zapisałem w notatniku„ zużywające się baterie. Są jak olej, a nie część samochodu ”. Wtedy przyszło mi do głowy – pozwólmy, żeby baterie były wymienialne. ”

2 lata później, w zamkniętym stoisku za halą targową na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, Agassi upamiętniała wypłatę tego objawienia. Złota firma państwowa, którą założył, Better Location, właśnie ujawniła swoją największą ofertę: umowę z Renault, francuskim producentem samochodów, na wyprodukowanie 100 000 całkowicie elektrycznych ciężarówek lub pojazdów elektrycznych dostępnych w Izraelu i Danii od 2010 roku. Zaraz za rogiem podczas gigantycznej imprezy Renault, wspaniale oświetlony ekran ukazał elegancką wersję „zmieniających się” terminali Agassi w pracy: robot z wyciągniętym stalowym pazurem oraz zastąpił wersję 600-funtowego akumulatora z wnęki na zęby w dolnej części samochodu za trzy minuty.

Rodzaje pojazdów elektrycznych

„Korzystamy z tej samej technologii, z której korzystają konkurenci F-16 do pakowania bomb” – stwierdził Agassi, Amerykanin z Izraela, który czerpał inspirację z pilota w izraelskich siłach ochronnych. Jeśli marzenie Agassi, które wydawało się tak wczesne, martwi Rowery elektryczne się globalnym ociepleniem, rządowe wysiłki, aby stworzyć samochody o zerowej emisji, wysokie ceny ropy, a także szybkie renowacje akumulatorów litowo-jonowych, sprawiają, że samochody elektryczne wyglądają coraz bardziej realnie. Do 2013 roku kilka wersji trafi na szlak, w tym Smart Fortwo, wyprodukowane przez Daimlera; Nissan Leaf; Mitsubishi i-MiEV; Chevrolet Volt; a także Model S. Tesli Rządy starają się zwiększyć tę zmianę z dala od nieodnawialnych źródeł paliwa. Kierownictwo Obamy oferuje 2,4 miliarda dolarów w postaci dotacji na badania i rozwój dla elektrycznych samochodów, a także dostawców akumulatorów w celu zwiększenia innowacji w zakresie akumulatorów samochodowych. W 2011 roku Chińczycy zaprzysiężą się na zakup pół miliona aut napędzanych paliwem alternatywnym. „W 2007 roku ledwo można było zobaczyć samochód elektryczny” na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, twierdzi Agassi, intensywny 42-latek, stylowo ubrany w czarny garnitur bez rękawów. „Jeśli chodziłeś i rozmawiałeś o pojazdach elektrycznych, wszyscy zakładali, że coś palisz”.

Strategia firmy Agassi jest wyjątkowa wśród dostawców samochodów elektrycznych. Inni z pewnością zrobią samochody. Wydzierżawi akumulatory właścicielom samochodów, a także zapewni dostęp do rynku do swojej zmieniającej się i ładującej sieci. Oczekuje, że zarobi gotówkę, Hulajnogi elektryczne oferując mile, podobnie jak dostawca usług telefonii komórkowej sprzedaje minuty. Abonenci planu Agassi byliby uprawnieni do wjechania bezpośrednio do przydrożnej stacji przeładunkowej w celu dostosowania baterii lub do podłączenia do terminalu ładującego, gdzie można dodatkowo podłączyć ładunki różnych innych samochodów, za opłatą za noc lub dzień. Agassi zbliża się, że jego konsumenci z pewnością nie zapłacą więcej za energię baterii, niż zainwestowaliby w paliwo, aby odbyć podróż na tę samą odległość. Rower elektrycznyJak twierdzi Agassi, gdy biznes cię powstrzymuje, a także rozwija się jesienią, zarobki gwałtownie wzrosną. Twierdzi, że ostatecznie mógłby zabrać samochody i ciężarówki z dala, podobnie jak dostawcy usług komórkowych dostarczają klientom bezpłatne telefony na podstawie długoterminowych umów.

  • Agassi urodził się w dzielnicy Deskorolki elektryczne mieszkalnej w Tel Awiwie – jego tata jest projektantem elektrycznym, a jego mama projektantem – i zaczął programować komputery w wieku 7 lat.
  • Miał już jedną niezwykle skuteczną karierę. We wczesnych latach dwudziestych założył firmę programistyczną TopTier, która pomagała korporacjom organizować informacje; w wieku 33 lat sprzedał go niemieckiemu oprogramowaniu Titan SAP za 400 milionów dolarów. Później został szefem innowacji SAP.
  • Rumieniąc się pieniędzmi i szukając nowej przeszkody, liczył na międzynarodowe ocieplenie. Podczas uroczystości młodych liderów na Forum Dyskusji Gospodarczej Globe w Davos w Szwajcarii w 2005 r. Agassi oraz inni uczestnicy zostali zapytani: „Dokładnie, jak sprawić, by glob stał się znacznie lepszą lokalizacją?”
  • Pamiętał mi, że trudność polegała na tym, że „zrobić coś o wiele bardziej celowego niż wyprodukować zupełnie nową odmianę oprogramowania. Jak zarządzać krajem bez ropy naftowej w oparciu o dzisiejszą najnowszą innowację?”

Rok zajęło mu rozważenie alternatywnych sposobów wrzucania samochodu – biopaliw, krzyżówek, wodoru – zanim wybrał moc. Jesienią 2006 r. W przemówieniu wygłoszonym w Tel Awiwie w Saban Facility for Middle East Plan na temat prowadzenia narodu bez ropy naftowej wyraził swoje zainteresowanie technologią samochodów elektrycznych. Tydzień później, twierdzi Agassi, zadzwonił Longboardy elektryczne do niego przyszły izraelski szef państwa Shimon Peres, który podzielał ten pomysł. Peres przedstawił Agassiego premierowi Ehudowi Olmertowi, aw Davos w 2007 roku przyprowadził go wraz z Carlosem Ghosnem, dyrektorem generalnym Renault. Partnerstwo powstało „bardzo szybko”, mówi Patrick Pélata, dyrektor operacyjny Renault. „Zajmowaliśmy się obecnie samochodami elektrycznymi i zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujesz trzech rzeczy – taniej metody naliczania baterii w domu lub biurze, techniki szybkiego ładowania, a także szybkiego odrzucenia dla osób, które pragną swoich samochodów na dłużej tablica. Agassi był jedynym, który to sugerował. ” Agassi zrezygnował z SAP, a także w 2007 roku założył Better Place w Palo Alto, The Golden State. Pozyskał 200 milionów dolarów od inwestorów, w tym Israel Company, która posiada rafinerie ropy, oraz banku inwestycji finansowych Morgan Stanley. W styczniu ubiegłego roku Agassi ujawnił kolejne 350 milionów dolarów od sponsorów kierowanych przez brytyjską instytucję finansową HSBC, zwiększając sumę swoich inwestycji do 700 milionów dolarów. Więcej informacji znajdziesz tutaj!

Ze względu na swój niewielki wymiar, rzadko przekraczane granice i wrażliwość na zależność od paliw kopalnych Izrael jest naturalnym punktem wyjścia dla elektrycznych ciężarówek. Firma zamierza w tym roku otworzyć swój pierwszy terminal przełączający w Izraelu niedaleko Tel Awiwu; celem jest zwiększenie do 70 do końca 2011 roku. Agassi stworzył tysiące „miejsc opłat” w garażach i na parkingach, na których kierowcy pojazdów mogą podłączyć swoje Renault do konwencjonalnego samochodu o napięciu od 4 do 8 godzin o napięciu 220 V. doładować. Renault oświadcza, że ​​chce sprzedawać 100 000 samochodów elektrycznych w Izraelu i Danii w ciągu najbliższych 5 lat – każdy wyposażony w dostosowany system GENERAL PRACTITIONER, który poprowadzi kierowców pojazdów do pobliskiej stacji wymiany akumulatorów lub punktu opłat. Samochód, który może kosztować około 100 mil, według szacunków kosztuje 25 000 do 30 000 USD; Lepsza lokalizacja nie ujawniła ceny umowy serwisowania baterii.

Agassi również zamierza współpracować z izraelskim przedsiębiorstwem użyteczności publicznej w celu pozyskiwania energii elektrycznej z generatorów słonecznych, aby zminimalizować wpływ węgla na jego firmę. „Firma patrzy na cały proces, od technologii wewnątrz samochodu, przez ramy, miejsca opłat i łączność, która sprawia, że ​​wszystkie elementy wchodzą w interakcję”, twierdzi Thilo Kosłowski, ekspert ds. Pojazdów w Gartner Incorporated, Stamford, Firma konsultingowa z Connecticut koncentrująca się na rynkach zaawansowanych technologii. „Agassi ma przewagę nad wszystkimi innymi”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *