Idź Pedelec!

AustriaNiemcyRepublika CzeskaWęgryWłochyHolandia
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Rozpocznij podstawowe informacje na temat wskazówek Pedelecs dla klientów końcowych
Najważniejszy:
Nigdy nie kupuj pedeleku przed intensywnym testowaniem . Lepiej przetestuj różne pedeleki, aby zrozumieć, który z nich najbardziej Ci odpowiada. Jeśli pożyczysz pedelek od sprzedawcy w weekend (jest to zalecane), dopuszczalne jest, że sprzedawca poprosi cię o odpowiednią opłatę, ponieważ pedelek straci nieco wartość z powodu użytkowania.
Dalsze problemy:
  1. Zapytaj o warunki gwarancji , w szczególności o pisemne warunki gwarancji dotyczące akumulatora. Często spotykane są dwa lata gwarancji.
  2. Rzuć okiem na instrukcję obsługi . Jeśli wydaje się, że jest to trudne do zrozumienia i niedbale wykonane, jest mało prawdopodobne, że produkt będzie wysokiej jakości.
  3. Cena sama w sobie nie jest wiarygodnym kryterium jakości: wokół są tanie pedeleki (z grubsza określone ceną poniżej 1000 € w regionach takich jak Austria, Niemcy i Holandia), które z drugiej strony nie są naprawdę złej jakości pedelekki z wyceną cenową nie zawsze są wysokiej jakości, w szczególności dlatego, że rozeszła się wiadomość, że klienci wolą produkty droższe, ponieważ zakładają, że będą wysokiej jakości.
  4. Oto mała lista kontrolna w języku niemieckim zaczerpnięta z raportu z testu 2012 niemieckiego stowarzyszenia konsumentów i Go Pedelec! partner projektu ExtraEnergy e. V .. Raport można pobrać również tutaj. Możesz wypełnić listę kontrolną samodzielnie podczas lub po przetestowaniu pedeleku.
  5. Zapytaj sprzedawcę, czy pedelec ma akumulator, który ma certyfikat BATSO (dotyczy to kwestii bezpieczeństwa akumulatora podczas użytkowania ).