Idź Pedelec!

AustriaNiemcyRepublika CzeskaWęgryWłochyHolandia
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Rozpocznij podstawowe informacje w Pedelecs
Pedelec to skrót od „ Pedal Electric Cycle ”. W porównaniu z innymi pojazdami dwukołowymi z silnikiem elektrycznym (ogólnie nazywanym często „rowerami elektrycznymi” lub „skutery”) cechą pedelek jest to, że energia elektryczna wspomaga ludzką moc zamiast ją zastępować: Moc wyjściowa silnika elektrycznego jest zwykle proporcjonalna do obecnego udziału siły ludzkiej. Oznacza to, że pedelek nie porusza się bez pedałowania. Ponadto obowiązuje ograniczenie prędkości elektrycznego wspomagania silnika: pedeleki w rozumieniu europejskiego prawodawstwa zatrzymują silnik elektryczny powyżej prędkości 25 km / h.

Zalety pedeleków

 W porównaniu do innych elektrycznych dwukołowców, pedelek ma następujące zalety:

  1. Ze względu na ograniczenie prędkości do 25 km / h oraz brak jakichkolwiek elementów sterujących, które można obsługiwać podczas jazdy, pedelec nie stanowi dodatkowego wyzwania dla kierowcy. Z tego powodu jest uznawany za rower bez wymagań motocykla dotyczących tablic rejestracyjnych, praw jazdy, korzystania z pasów rowerowych itp.
  2. O ile można pedałować bez użycia silnika, zawsze wracasz do domu, nawet z pustą baterią.
  3.  Wymaga to co najmniej ćwiczeń fizycznych, aby użytkownicy byli zdrowi (i ciepli w zimie).

W porównaniu do tradycyjnych rowerów bez silnika elektrycznego, główną zaletą pedelek jest z natury większa prędkość przy mniejszym wysiłku fizycznym. Podczas gdy potencjał wyższej prędkości (a tym samym szerszego zasięgu w tym samym czasie jazdy) w płaskich regionach jest ograniczony przez limit 25 km / h, a także przez opór powietrza, zwiększając nieproporcjonalny do prędkości, pedelek ma swoje imponujące wrażenie wpływ na zbocza . Odwrotnie, uzyskanie tej samej prędkości przy mniejszym wysiłku jest szczególnie atrakcyjne dla osób starszych i pracowników, którzy nie chcą przychodzić do biura z plamami potu.

Wady Pedeleków

  1. Pedeleki odpowiedniej jakości są około dwa razy droższe niż tradycyjne rowery. Oznacza to nie tylko wyższe koszty bezpośrednie, ale także konieczność lepszej ochrony przed kradzieżą.
  2. Pomimo technologii akumulatorów, która uległa znacznej poprawie w ciągu ostatnich lat, pedelek nadal wymaga więcej uwagi i uwagi niż zwykły rower, ponieważ akumulatory należy ładować regularnie, nawet jeśli w ogóle nie są używane i powinny być przechowywane w określonym zakresie temperatur. Żywotność baterii jest nadal ograniczona, a baterie zamienne stanowią dodatkowe koszty.
  3. Pedelecy są cięższe niż zwykłe motocykle
  4. Jeśli pedeleki zastępują rowery do tych samych przejażdżek, występuje odwrotny efekt w odniesieniu do ćwiczeń fizycznych i zdrowia.