Idź Pedelec!

AustriaNiemcyRepublika CzeskaWęgryWłochyHolandia
 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Rozpocznij szkolenia
Wszystkie szkolenia zostały przeprowadzone (szkolenia są zamknięte). Kontynuacja w niektórych krajach partnerskich jest planowana, jeśli zostaną znalezieni potencjalni partnerzy krajowi.

Partnerzy z branży (prelegenci)

podpis

Michael Jäger z Diamant / Trekbike at the Go Pedelec! szkolenie w Dreźnie, 2012.

Szkolenia zostały zorganizowane przez lokalny GoPedelec! partnerzy oraz konkretni partnerzy krajowi i ExtraEnergy. W przypadku treści ściśle współpracowaliśmy z producentami jednostek napędowych, którzy wsparli szkolenia ekspertów konkretnymi informacjami na temat ich systemów. ExtraEnergy zorganizowało szkolenia. Szkolenia odbyły się w Czechach, Włoszech, Austrii, na Węgrzech i w Niemczech.

Pierwsza część szkolenia

Rynek, technologia, prawa i przyszłe trendy:
 1. historia rynku pedeleków do dziś
 2. twarde fakty na temat obecnego rynku, osąd na temat potencjału rynku oraz potencjału handlu i przemysłu rowerowego
 3. technologia pedelec: jednostki napędowe, urządzenia do magazynowania energii, ładowanie i infrastruktura, interfejs człowiek-maszyna, takie jak przyciski, wyświetlacze i czujniki
 4. service: strategie radzenia sobie z ciągłą dywersyfikacją rynku jednostek napędowych, w tym oprogramowania serwisowego
 5. przepisy i standardy - co jest istotne dla sprzedawców rowerowych - zalecenia dotyczące sposobu postępowania z nimi - dyskusja na temat najlepszych strategii zgodnych z prawem
 6. sprawdzone strategie marketingowe stymulujące sprzedaż detaliczną sprzedawców detalicznych poparte prawdziwymi przykładami.

Część druga szkolenia

Chodzi o uzyskanie wglądu w oferty rynkowe kluczowych graczy komponentu pedelec, a zwłaszcza rynku jednostek napędowych.

Ta część składała się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej trenerzy z zespołu napędowego lub producentów komponentów prezentują swoją technologię i usługi. W drugiej części tego rozdziału trenerzy pokazali swoje części i materiały na stole lub stole roboczym, aby przekazać swoje ręce podczas szkolenia - tutaj można było rozwiązać poszczególne pytania i przeprowadzić ćwiczenia praktyczne.

Szkolenie dotyczyło układów napędowych i firm samochodowych, które mają własne układy napędowe. Wybór marki był różny w poszczególnych krajach.

Rejestracja

Opłata za uczestnictwo wynosiła 50,00 euro / dzień, w tym napoje i lunch.

Grupy docelowe

 1. detaliści rowerowi są ciekawi problemu pedeleków i chcą wejść na ten teren bez wcześniejszego wiązania się z konkretnymi producentami i innymi osobami zainteresowanymi bardziej szczegółowymi informacjami na temat pedeleków.
 2. detaliści pedelec, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty.
Dlatego nie było wymogiem ani barierą, że sprzedajesz już pedelek. Szkolenie nie było szczegółowym szkoleniem dotyczącym napraw produktów specjalnych. W tym celu producenci zazwyczaj oferują własne szkolenia.

Główne tematy podczas szkolenia

 1. Dlaczego warto kupić pedelek? (definicja pedelek, zalety, wady)
 2. Kto kupi pedeleki? (rozumienie klientów)
 3. Tyle produktów - które z nich mam kupić i sprzedać w moim sklepie? - kryteria jakości i testowania pedeleków . Przepustowość istniejących pedeleków.
 4. Kwestia energii elektrycznej - akumulatory, systemy ładowania i odpowiednie przepisy bezpieczeństwa , kontrola mocy wspomagania silnika i inne tematy sterowania elektronicznego
 5. Najważniejsze kwestie prawne UE i krajowe dotyczące detalisty
 6. Specjalne problemy dotyczące naprawy pedeleków . Gdzie uzyskać dalsze informacje techniczne.