Idź Pedelec!

Austria Niemcy Republika Czeska Węgry Włochy Holandia
  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konferencja Cities for Mobility, Stuttgart 2012

Prezentacja Thomas Lewis,
energieautark consulting gmbh Prezentacja Ruud Ditewig, miasto Utrecht
Prezentacja Walter Vogt, Uniwersytet w Stuttgarcie
Prezentacja Wolfgang Schwierer, Miasto Stuttgart
Otwarta dyskusja
Przekazanie Go Pedelec! Podręcznik dla burmistrza Stuttgartu Schustera
Trasa po pedelekach

Obecność na konferencji była sukcesem Go Pedelec! projekt i jakaś ostatnia atrakcja publicznego pojawienia się. Dr Walter Vogt, uniwersytet w Stuttgarcie, Niemcy, Ruud Ditewig, miasto Utrecht / Holandia, Patrick Daude, Wolfgang Forderer (oba miasto Stuttgart) i koordynator projektu Thomas Lewis, gmach konsultingowych ds. Energii w naprawdę dobrze współpracowali, a Stuttgart miał dobrze przygotował podstawy naszej obecności na konferencji, która została bardzo dobrze zorganizowana w ogóle.

Oba zajęcia, warsztaty pedelekowe pierwszego dnia (poniedziałek, 3 lipca) i wycieczka pedelekowa następnego dnia były bardzo skuteczne. Wycieczka na pedelek naprawdę przyniosła zainteresowanie ciałom i umysłom ludzi. Znajdź poniżej zdjęcia, w tym serię prezentacji na YouTube prowadzoną przez koordynatora projektu Thomasa Lewisa, i protokoły z wkładu uczestników warsztatów.

Warsztaty pedeleków dla decydentów miejskich (poniedziałek, 2 lipca 2012 r.)

Prezentacje

Project co-ordinator Thomas Lewis,

Prezentacja zawierała definicję pedeleca, informacje na temat koncepcji roadshow, która była centralna w Go Pedelec! oraz poradę, że możesz zrealizować roadshow również w prosty sposób jako gmina, a także informacje o infrastrukturze pedelec, w szczególności o stacjach ładowania i systemach wynajmu. Głównym przesłaniem w tym ostatnim przypadku dotyczącym uczestników, a zwłaszcza miejskich decydentów, było:
Zaczekaj i zachowaj ostrożność przy powiązanych inwestycjach! Rozwój techniczny w tym sektorze jest bardzo dynamiczny, wkrótce pojawi się wiele innowacji i istnieje wysokie ryzyko utraty inwestycji, ponieważ produkty (pedelek i infrastruktura) szybko się starzeją. Co więcej, same stacje ładowania w miastach to strata pieniędzy, jeśli chodzi o pedelek.

Koordynator projektu Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh z przemówieniem na temat Go Pedelec! projekt i wyciągnięte wnioski.

Koordynator projektu Thomas Lewis, mówi o nowej technologii „kabla blokady ładowania”.

Pierwszy film Koordynator projektu Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh w sprawie pedeleków dla miejskich decydentów.

Drugi koordynator projektu filmowego Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh w sprawie pedeleków dla miejskich decydentów.

Trzeci koordynator projektu filmowego Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh w sprawie pedeleków dla miejskich decydentów.

Ruud Ditewig, miasto Utrecht / Holandia

Prezentacja dotyczyła koncepcji „autostrad rowerowych” w Holandii, która może pomieścić również rowery wodne. Ciekawym szczegółem było to, że na jedną z tych autostrad dopuszczone są nie tylko rowery i rowery samochodowe, ale także samochody z komentarzem, że „nie powinno być zbyt wielu samochodów”.

Druga część dotyczyła istotnych informacji z niedawno opublikowanego raportu na temat pilotażowego systemu wypożyczania pedeleków obsługiwanego przez operatorów (koleje holenderskie) słynnego systemu wypożyczalni rowerów OV Fiets, publicznego systemu wypożyczalni rowerów, który rozpoczął działalność od rowerów czysto mechanicznych, a ostatnio produkuje ich kroki również z pedelekami. Najważniejsze punkty: Ruud Ditewig, miasto Utrecht / Holandia, sam wypróbował pedelek i mówi, że jest to bardzo dobry pedelec (po tym, jak jeździł również na rowerze E Call A Bike).
  1. Akceptacja wśród użytkowników jest wysoka
  2. Średnie zużycie na pedelek wynosi około 4 godzin dziennie.
  3. Wypożyczane pedelki są głównie wykorzystywane do rekreacji.

Prezentacja Ruuda Ditewiga, miasta Utrecht / Holandia, na temat holenderskiego publicznego systemu wypożyczalni pedelec OV Fiets.

Prezentacja Ruuda Ditewiga, miasta Utrecht / Holandia, na temat holenderskiego publicznego systemu wypożyczalni pedelec OV Fiets.

Prezentacja Ruuda Ditewiga, miasta Utrecht / Holandia, na temat holenderskiego publicznego systemu wypożyczalni pedelec OV Fiets.

Prezentacja Ruuda Ditewiga, miasta Utrecht / Holandia, na temat holenderskiego publicznego systemu wypożyczalni pedelec OV Fiets.

There was also an external photographer on behalf of the conference.

Dr. Walter Vogt, university of Stuttgart, Germany

Dr. Walter Vogt, university of Stuttgart, Germany on a survey implemented under his coordination on municipal decision-makers and pedelecs and with a presentation on future trends in the pedelecs sector.

Dr. Walter Vogt, university of Stuttgart, Germany on a survey implemented under his coordination on municipal decision-makers and pedelecs and with a presentation on future trends in the pedelecs sector.

Prezentacja dotyczyła ankiety przeprowadzonej wśród miejskich decydentów i ich stosunku do pedeleków. Jednym z wielu interesujących faktów i liczb, które można jednak jedynie pokrótce pokazać, jest różnica w postrzeganiu korzyści płynących z pedeleków w odniesieniu do punktu widzenia klientów końcowych / użytkowników końcowych i miejskich decydentów. Dla użytkowników końcowych ważniejsze jest, aby móc jeździć szybciej i na większe odległości z pedelekami, podczas gdy decydenci miejscy widzą, jak ważniejsze są korzyści ze wspinania się na wzgórza i nie pocenia się.

Druga część dotyczyła trendów w sektorze pedeleków. Między innymi pojawił się wgląd w inną ankietę przeprowadzoną niedawno w Niemczech, zgodnie z którą ponad 70% ankietowanych uważa, że ​​w przyszłości pojawi się nowa równowaga między pedelekami i rowerami. Około 13% uważa nawet, że na rynku nowych motocykli rower czysto mechaniczny wyginie z powodu rozprzestrzeniania się pedeleku.

Wolfgang Schwierer, miasto Stuttgart

Wolfgang Schwierer, miasto Stuttgart na tzw. „Stuttgart pedelec”.

Kierownik ds. Mobilności w Stuttgarcie przedstawił główne fakty dotyczące „pedelecu ze Stuttgartu”, pedeleków, które w ramach pilotażu zostały przekazane pracownikom miasta. Główne wyniki małego pilota:
  1. rower był naprawdę dobry, nie zgłoszono żadnych awarii.
  2. Ma dobry efekt brandingowy i widoczności dzięki kolorowi i wzornictwu pedelec.
  3. Po zakończeniu pilotażu wszystkie pedeleki sprzedawano wewnętrznie działom, a popyt na nie był wyższy niż podaż.
Cena używanych pedeleków była jednak bardzo niska, ponieważ spadek wartości jest szybki w przypadku pedeleków. Przełożyliśmy informacje na temat systemu E Call A Bike, drugiego pilota ze Stuttgartu wyposażonego w pedeleki, ponieważ następnego dnia trasa obsługiwała ten system w praktyce.

Otwarta dyskusja

Uwe Weissflog wyjaśniający punkt widzenia branży na dwa produkty, pedelec i rower elektryczny po tym, jak na pytanie postawiono tylko połowę Carlosa Pardo.

Pytanie od Carlos Pardo, Kolumbia

Jaka jest opinia branży na temat różnicy między pedelekami i e-rowerami? Wrażenie Carlosa było takie, że te ostatnie są bardziej naciskane w krajach rozwijających się, ponieważ są tańsze niż pedelek. Jednak postać rowerowa zostaje utracona. To jest dokładnie chińskie doświadczenie, jak Hannes Neupert, ExtraEnergy e. V., Niemcy wielokrotnie komunikowały się podczas Go Pedelec! szkolenia i warsztaty ekspertów. Uwe Weissflog wyjaśnił, że przemysł nie preferuje żadnego z nich, po prostu podąża za popytem. Koordynator projektu Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh dodał (tylko tutaj w tym artykule ex post), że z punktu widzenia inżynierii dużo trudniej jest zbudować pedelek niż rower elektryczny, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę dwa niezależne komponenty , ciało ludzkie i jego siła ludzka, która silnie różni się między osobami i czasem oraz silnik elektryczny. Tak więc produkcja e-roweru jest łatwiejsza i ryzykujesz mniej skarg klientów.

Experience from Serbia

In the front Uwe Weissflog. In the back left Milan Radovanac from Yugo Cycling Campaign from Belgrade/Serbia and to his right Carlos Pardo from Colombia.

Milan Radovanac from Yugo Cycling Campaignz Belgradu / Serbii wskazał na istotne różnice. Na przykład zauważył, że pedelek jest raczej lekki w porównaniu do roweru elektrycznego. Jest to ważne dla niego i jego przyjaciół, którzy często wybierają się w weekend. Zawsze muszą nosić rowery z piwnicy lub z innego miejsca w budynku na ulicę iz powrotem po trasie. Sam na przykład trzyma rower w swoim mieszkaniu. Ponadto fascynują go bardziej wyrafinowane systemy i rozwiązania oraz podał przykład silników, które pozwalają na ładowanie akumulatora w trybie generatora silnika. Co więcej, za pomocą pedeleca może wyjąć akumulator i podnieść go gdzieś do ładowania, co jest trudniejsze lub niemożliwe w przypadku rowerów elektrycznych (podczas gdy rozumiał skutery w swoim kontekście).

Nowy system wynajmu z pedelekami w Belgradzie

Po lewej: pomocnik w warsztacie z miasta Stuttgart.

Milan mówił o nowym systemie wynajmu dostępnym od niedawna w Belgradzie ze 100 pedelecami, co, o dziwo, wydaje się być dostępne tylko dla osób, które mogą wykazać, że mają samochód. Znajduje się w odległości około 5 do 7 km od centrum Belgradu. Milan i jego przyjaciele wolą jeździć rowerem po mieście z pedelekami, ale uważa, że ​​grupa docelowa kierowców będzie leniwa i nie zaakceptuje tej oferty korzystania z pedeleków w ramach łańcucha intermodalnego.

Pytania z Kanady

Luc Bovin zadał pytanieod kanadyjskiego producenta lekkich pojazdów elektrycznych Polaris na temat dostępności informacji o udziale między zakupami publicznymi i prywatnymi, a mianowicie zakupami pedeleków dokonanymi przez państwo lub instytucje rządowe w porównaniu z zakupami dokonanymi przez osoby prywatne. Odpowiednia odpowiedź brzmiała, że ​​zdecydowana większość zakupów jest dokonywana przez osoby prywatne, ponieważ rynek jest już silnie rozwinięty. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku samochodów elektrycznych, ponieważ większość samochodów obecnie ulicznych jest najczęściej wynikiem niektórych projektów flotowych lub pilotażowych, a nie prywatnych osób, które je kupiły. Uwe Weissflog dodał, że obecnie nie ma tak wielu projektów z pedelekami (w przeciwieństwie do tego, czego można się spodziewać). Kolejne pytanie dotyczyło tego, czy w USA dostępne są prognozy sprzedaży pedeleków. Żadne informacje nie były dostępne w rundzie. Koordynator projektu Thomas Lewis, wspomniał o Franku Jamersonie jako znanym badaczu rynku pedelec, który regularnie publikuje analizy rynku, w tym prognozy.

Bicycles versus pedelecs?

Mr. Breuninger, director of gearCon and Uwe Weissflog, exchanging information at the workshop.

Carlos Pardo , jeden z tradycyjnych mówców podczas sesji plenarnej Cities for Mobility, zapytał, jak pedeleki są odbierane i sprawdzane przez uznaną społeczność rowerową. Pytanie dotyczyło w szczególności tego, jak postrzegana jest interakcja pedeleków i rowerów w ruchu drogowym. Dr Walter Vogt, uniwersytet w Stuttgarcie, Niemcy: Postrzeganie i postawy w Niemczech są niejednorodne wśród rowerzystów. Istnieje grupa „hardkorowych rowerzystów”, którzy nigdy nie zaakceptują pedeleków. Istnieje jednak dodatkowa grupa osób starszych, które mają pieniądze, a to wiąże się z pytaniem, w wielu przypadkach mają zwykły rower poza pedelekiem i dlatego są „użytkownikami hybrydowymi”.

Rowerzyści na drodze i w terenie mogą postrzegać to inaczej

Milan Radovanac'sz opinii kampanii rowerowej Yugo wynika: rowerzyści, którzy są „rowerzystami szosowymi” używającymi raczej lekkich motocykli, raczej sprzeciwiają się pedelekom. Rowerzyści górscy i tym podobni wolą rowery wodne, w szczególności osoby jeżdżące po górach i lasach, ponieważ doceniają dodatkową moc podczas wspinania się po stromych zboczach. Było to interesujące, ponieważ pokazuje, że wizerunek pedeleku jest czymś dla osób starszych, które potrzebują pomocy w codziennej jeździe na rowerze, oczywiście już się zmienił w nieklasycznych krajach pedeleków, takich jak Serbia. Niektórzy z tych użytkowników terenowych nie jeżdżą pedelekami po ulicy, ponieważ produkty, których używają, to nie pedelki, ale raczej rowery elektryczne, a ponadto tego rodzaju, który jest niedopuszczalny do użytku publicznego. Ci ludzie montują je na dachu samochodu i zabierają gdzieś w pobliżu lasu, jeździć tam, a następnie przynieść je z powrotem do samochodu. Ale nigdy nie jeżdżą nimi na ulicy. Sam Milan woli pedelek.

Pedelecs in India

In the middle with black hair a lady from India who stated that pedelecs are not really an issue for India because they cannot be afforded. Once somebody may afford a vehicle with a motor she/he would rather buy a car. In the back right part a participant Mr. Köpplinger of the ewf institute NoAE.

„Wdrożenie tego w Indiach zajęłoby wieki” - powiedział student z Indii. „Nadal nie mamy odpowiedniej infrastruktury rowerowej”. Dodała pytanie, czy w Europie dostępne są subsydia. W niektórych krajach były i są, ale na przykład w Austrii zostały zniesione z wyjątkiem firm ubiegających się o pojazdy służbowe. Również w Niemczech nie ma dotacji na pedeleki. Fakt ten został nieco cynicznie podkreślony, że w Niemczech dostępne są dotacje na samochody elektryczne, a na pedelek. Uczestnik z Indii dokonał porównania z tanim samochodem indyjskiej produkcji „Tata Nano”, który pojawia się teraz i na który niektórzy studenci będą mogli sobie pozwolić. Następnie dodano do dyskusji, że chińskie pedeleki można kupić tanio, ale mają inną jakość. Koordynator projektu Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh ze swoich doświadczeń w Go Pedelec! warsztaty dotyczyły tego, że średnia cena detaliczna pedelek w Chinach wynosi 80 € i że za 300 € można już kupić pełnowartościowy pedelek z baterią litową. Wielu sprzedawców detalicznych zaczynało tak w Austrii jako „producenci” importujący z Chin, ale później odkryli, że pedelek nie spełnia oczekiwań klientów.

Pan Köpplinger z Instytutu EWF NoAE przedstawił projekt „Zielone miasta”, który zbiera pomysły na europejski program „Horyzont 2020”. Po wydarzeniu CfM kontynuował działania, wysyłając wiadomość e-mail do niektórych uczestników konferencji.

Studenci i systemy udostępniania rowerów

Jeden z uczestników wspomniał, że studenci są już uprzywilejowani w odniesieniu do publicznych systemów udostępniania rowerów w niektórych niemieckich miastach. Tam, z obniżonym miesięcznym biletem na transport publiczny, mogą uzyskać dostęp za darmo lub za niewielką opłatą do publicznych systemów udostępniania rowerów. Jak dotąd nie zostało to jeszcze wdrożone w przypadku pedeleków, ponieważ publiczne systemy wypożyczania pedeleków i tak nie są jeszcze dostępne, z wyjątkiem pilotów, takich jak w Stuttgarcie. Wspomniał jednak, oprócz pionierskiego systemu Stuttgart, także system z około 10 pedelekami w niemieckim mieście Aachen.

Outlook na CfM 2013

Ostatnia uwaga dr Waltera Vogta z uniwersytetu w Stuttgarcie w Niemczech brzmiała, że ​​pasażerowie mają teraz możliwość złożenia roweru składanego w transporcie publicznym, obejmując tym samym cały łańcuch transportu od domu do pracy iz powrotem. Jak się później okazało na sesji plenarnej, było to domyślnie dobre wprowadzenie do tematu przyszłorocznej konferencji Cities for Mobility (2013), która prawdopodobnie dotyczy intermodalnych łańcuchów mobilności w ruchu miejskim.

Promowanie pedeleków podczas prezentacji wyników warsztatów

Koordynator projektu Thomas Lewis, prezentujący wyniki warsztatu pedelec w panelu na scenie.

Publiczność w sali plenarnej.

Idź Pedelec! forum kontaktowe

Na „forum kontaktowym” na najwyższym piętrze wraz ze studentem, który również pracuje na targach w Barcelonie i może mieć pewne kontakty ze słynnym lokalnym motocyklem publicznym (na razie tylko motocykle mechaniczne), systemem Bicing i uczestnikiem, który poinformował o e - centrum mobilności w mieście Karlsruhe.

Forum kontaktowe było kolejną możliwością zwiększenia widoczności Go Pedelec! projekt. Z drugiej strony otrzymaliśmy cenne informacje od odwiedzających (patrz tekst w podpisie zdjęcia).

Przekazanie Go Pedelec! podręcznik dla burmistrza Schustera

Wersja robocza Go Pedelec! podręcznik został oficjalnie przekazany panu Schusterowi, głównemu burmistrzowi Stuttgartu, przed przemówieniem końcowym.

Koordynator projektu Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh pokazujący publiczności wersję niemieckiego podręcznika przed przekazaniem go głównemu burmistrzowi Stuttgartu dr Wolfgangowi Schusterowi.

Koordynator projektu Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh przekazujący projekt niemieckiego podręcznika głównemu burmistrzowi miasta Stuttgart dr Wolfgangowi Schusterowi.

Koordynator projektu Thomas Lewis, energieautark konsulting gmbh przekazujący projekt niemieckiego podręcznika głównemu burmistrzowi miasta Stuttgart dr Wolfgangowi Schusterowi.

Uczestnicy zadawali sporo pytań, którzy pytali, kiedy - i to tylko w wersji niemieckiej - czy podręcznik będzie dostępny, ponieważ byliby zainteresowani. Otrzymaliśmy również prośby od innych krajów niemoniemieckich o podręcznik.

Trasa pedeleków przez Stuttgart (wtorek, 3 lipca 2012 r.)

Trasa była doskonałą częścią konferencji. Zwiedzanie i pedelek na konferencji może stać się stałym elementem (czy już jest?) Dni konferencji, ponieważ ludzie naprawdę to lubią. Uczą się jednocześnie dwóch treści: wiadomości o lokalizacjach miasta w Stuttgarcie oraz o nowych produktach (pedelekach, które poddawane są silnym innowacjom w bardzo krótkich cyklach).

Wycieczka pedelekami: odbieranie pedeleków na podwórku ratusza od DB Rent partnera spółdzielni miasta Stuttgart w ramach E Call A Bike.

Ruud Ditewig, miasto Utrecht / Holandia, z plecakiem po prawej, rozmawia z Clausem Köhnleinem (w kasku), szturmowym kolarzem ze Stuttgartu, który wyjaśnił pedelek i terminal systemu E Call A Bike oraz poprowadził trasę razem z Wolfgangiem Fordererem, miasto ze Stuttgartu.

The pedelec shop "Stromrad" near the cityhall. The shop contributed a couple of pedelecs because the number of pedelecs from E Call A Bike was not sufficient, that many applicants had applied for the tour.

The participant with a cap and a glove speaking to Wolfgang Forderer, city of Stuttgart came from Brazil and was interested in pedelecs.

Three participants from Italy, one from the Bocconi university (with back to camera) also led a workshop at the conference. He was invited by Project co-ordinator Thomas Lewis, to attend the pedelec expert training on July 10, 2012, in Italy and spread the according news about the event.

With the pedelecs we attended a training track where children usually have their bicycle exam. In the middle two policemen and, laughing, at the right Robert Stüssi who moderated the entire CfM event in the plenary sessions. With the red T-shirt a participant of the Bike Marathon movement where 12 people went by bike from Bulgaria to London and the daughter of the founder of the movement held a speech at the CfM conference.

A group photograph in the park (not all participants fitted onto one single photograph). The group's vehicles were a mix of mechanical bikes and pedelecs.

In the E-mobility centre at Türlenstraße which houses an exhibition on electric mobility. We could enter with all our pedelecs and bikes. Explanation of parts of the exhibition by Wolfgang Forderer, city of Stuttgart. The centre will be dismantled soon and replaced by a new building.

Dr. Walter Vogt, university of Stuttgart, Germany who complemented Wolfgang Forderer, city of Stuttgart's explanation by remarks on a pedelec activity they had at a theatre evening thereby promoting the Go Pedelec! project and conveying the according message that pedelecs are a strong means of electric mobility.

Explaining the other larger electric mobility activity that took place in the city which was on the so-called "el-moto", a scooter. To the difference of a pedelec it could not be pedalled. The rental station terminals are shared between E Call A Bike (registration and rental of a bike) and el-moto (charging station) in this specific situation in Stuttgart.

Charging of the el-moto is done with a cable that is placed in a bag visible in the back part of the vehicle. However, charging outdoors with current chargers is illegal in normal cases so this charging system cannot be deployed at large-scale.

Objaśnienie terminala publicznego systemu wypożyczania pedeleków. Od lewej do prawej: uczestnik z Brazylii, przedstawiciel ADFC, niemiecki klub rowerowy, Milan Radovanac z kampanii rowerowej Yugo z Belgradu / Serbii, Claus Köhnlein (z kaskiem), oficer rowerowy ze Stuttgartu, Wolfgang Forderer, miasto Stuttgart, Gabriele G. z włoskiego uniwersytetu Bocconi, dr Rainer Rothfuss, oparty o terminal.

W trasie. Po prawej stronie francuski uczestnik Bike Marathon.

Tylna część terminalu E Call A Bike poświęconego „el-moto”, pojazdowi promowanemu przez EnBW, regionalne przedsiębiorstwo energetyczne.

W stacji E Call A Wypożyczalnia rowerów.